Podľa D. Camerona je potrebné obmedziť nielen príliv migrantov do Európskej únie, ale aj pohyb osôb vo vnútri bloku. Británia preto požaduje, aby sa voľný pohyb osôb nevzťahoval na nové členské krajiny únie, kým sa ich ekonomika výraznejšie nepriblíži úrovni britskej ekonomiky.
Londýn tiež chce odstrániť „nedostatky“, ako je napríklad pravidlo, ktoré uľahčuje občanom EÚ priviesť si do Británie manželku či manžela, ktorí nemajú európske občianstvo.
Britská vláda tiež chce obmedziť počet občanov EÚ poberajúcich britské dávky. Už skôr navrhla, aby občania krajín EÚ v Británii, ktorí nenájdu po šiestich mesiacoch zamestnanie, stratili právo na pobyt v krajine.
Teraz D. Cameron presadzuje, aby občania EÚ pracujúci v Británii mohli poberať prídavky a mať daňové úľavy až po tom, čo budú v krajine pracovať štyri roky a teda štyri roky budú prispievať do miestneho sociálneho systému.
D. Cameron v prejave zopakoval, že je zástancom zotrvania Británie v Európskej únii v prípade, že budú prijaté príslušné zmeny. Súčasne ale vylúčil, že by sa v Británii mohlo uskutočniť druhé referendum o zotrvaní v EÚ. Kolegov z Európskej únie vyzval, aby vzali do úvahy, že majú len jednu šancu na zmeny.