Ruské médiá priniesli správu, že do Číny sa chystá aj hviezda KHL Iľja Kovaľčuk z SKA St. Peterburg, klub to však dementoval.

Noviny písali aj o jeho čínskom plate desať miliónov amerických dolárov, ktorý mal byť dvojnásobkom platov špičiek v ruských kluboch v KHL. Športový riaditeľ však upozornil, že Red Star nie je klub s rozpočtom porovnateľným s bohatými ruskými klubmi a musia sa zmestiť do podobných nákladov, aké majú neruskí účastníci KHL. (Bratislavský Slovan mal v minulej sezóne k dispozícii podľa informácií slovenských médií približne 12 miliónov eur a mal opäť finančné problémy, platy hráčov meškali.)

Red Star však bude hrať v porovnaní s ostatnými účastníkmi KHL v najväčšej aréne. Má 18-tisíc miest a postavená bola pre olympiádu v Pekingu v roku 2008 na basketbalový turnaj s budúcim možným využitím aj pre hokej.

Šéftréner podľa Red Star Kunlun pripomenul, že od všetkých čínskych hráčov nemožno očakávať najvyššie výkony, hlavný význam jeho pôsobenia v KHL má byť v počiatočnom období propagácia hokeja v krajine. Tam budú v roku 2022 hry zimnej olympiády a premiéru na nich má mať čínsky reprezentačný tím.

V Bratislave sa Red Star predstaví 5. januára a Slovan bude hrať v Pekingu 26. januára medzi zápasmi v Chabarovsku a Vladivostoku.

Nastávajúci deviaty ročník KHL sa začína 22. augusta a končí sa 18. februára 2017. Jeho program zverejnilo vedenie KHL iba tento víkend. Predstavuje 870 zápasov, o 70 viac než vlani, potom nasledujú zápasy play off. Prvý zápas doma hrá Slovan 29. augusta.

Úhrnne odohrá 60 zápasov, polovicu z nich na domácom ľade. Proti každému súperovi bude hrať jeden zápas doma a jeden u súpera. S Medveščakom Záhreb však bude hrať štyri zápasy, dva z nich v Bratislave.