Bombové hrozby na školách, letiskách či úradoch sú kybernetickým útokom. Po rokovaní brannobezpečnostného výboru parlamentu to v utorok vyhlásil policajný prezident Ľubomír Solák. Výbor rokoval v utajenom režime. Ľudia sa podľa šéfa polície môžu cítiť bezpečne

„Ja som informoval výbor o aktuálnom stave vyšetrovania. To, čo mi teda možnosti dovoľujú, s tým, že bližšie by som sa nevyjadroval,“ vyhlásil policajný prezident.

Ľubomír Solák dodal, že na Slovensku v utorok neboli nahlásené hrozby. Zdôraznil, že polícia rieši oznamy a incidenty, nie je garantom kybernetickej ochrany daných objektov. Na komplexnej ochrane sa musia podieľať aj ďalšie bezpečnostné zložky štátu.

Policajný prezident neodpovedal na otázky o medializovaných informáciách o komunikácii s údajným autorom hrozieb. „K tomu sa nebudem vyjadrovať,“ odpovedal na otázku, či slovenská polícia s autorom hrozieb komunikuje. Ľubomír Solák to odôvodnil prebiehajúcim vyšetrovaním.

Ďalšie dôležité správy

Slovenská informačná služba (SIS) bude navrhovať, aby sa v dohľadnom období vytvorili medzirezortné pracovné skupiny, ktoré sa budú na odbornej úrovni zaoberať myšlienkou vytvorenia nezávislého úradu na odpočúvanie - definovaním modelu jeho fungovania a následným prenesením takéhoto modelu do legislatívnej podoby. Na snímke tabuľa na budove SIS v Bratislave vo štvrtok 20. júna 2013. FOTO TASR / SIS
Neprehliadnite

Slovenská informačná služba prijala pre bombové hrozby na školách bezpečnostné opatrenia