Do berlínskeho zastupiteľstva sa dostanú tiež strana Zelených s odhadovanými 16,5 percentami a Ľavica, ktorá by mala dostať o percento menej. Úspech by mala oslavovať ešte Slobodná demokratická strana (FDP), ktorá by sa vďaka 6,5 percentami mala do zastupiteľstva vrátiť. Odídu z nej naopak Piráti, ktorí prepadli a dostali podľa odhadov len okolo 1,5 percenta.
Ak sa odhady potvrdia, bude vo svojej funkcii môcť pokračovať súčasný primátor Michael Müller zo sociálnej demokracie. Očakáva sa, že novú koalíciu v nemeckom hlavnom meste, ktoré je zároveň jednou zo 16 spolkových krajín, vytvorí so Zelenými a Lavicou.
Aj keď sociálni a kresťanskí demokrati, ktorí vládnu aj na spolkovej úrovni, skončia na prvých dvoch miestach, veľa dôvodov na radosť nemajú. Pre CDU by bolo 18 percent zatiaľ vôbec najhorším výsledkom v Berlíne a pokračovaním neúspešného trendu z tohoročných krajských volieb. Pre SPD by 23 percent znamenalo doteraz druhý najhorší výsledok v nemeckej metropole. Obe strany oproti voľbám v roku 2011 stratia okolo 5 percent hlasov.
Výsledok hlasovania môže naopak oslavovať Ľavica, ktorá by mohla posilniť o zhruba štyri percenta oproti minulým voľbám, a FDP, ktorá by mala získať takmer o 5 percent viac. U postkomunistickej Ľavice je zaujímavé to, že dodnes boduje výrazne viac u voličov z bývalého východného Berlína.
Darilo sa tiež strane Alternatíve pre Nemecko, ktorá do berlínskeho zastupiteľstva vstúpi vôbec po prvý raz a bude tak mať zákonodarcu už v desiatich krajských snemoch alebo zastupiteľstvách. Zároveň však strana ani zďaleka nezopakuje dva týždne starý úspech z Meklenburska-Predného Pomoranska, kde v krajských voľbách získala cez 20 percent hlasov a porazila aj CDU. Berlínski voliči, z ktorých veľká časť si zakladá na otvorenosti mesta, protiimigrantská rétorika AfD zrejme až tak nezaujímala.