Bývalý poradca v nej opisuje viacero pre D. Trumpa nelichotivých okolností a udalostí počas predvolebnej kampane aj počas jeho pôsobenia v Bielom dome. S. Bannon okrem iného tvrdí, že D. Trump sa vôbec nechcel stať prezidentom a chcel si kampaňou len „posilniť značku“.

Trump: Bannon bol len stážista

Prezidentova reakcia na seba nenechala dlho čakať. O svojom exporadcovi vyhlásil, že preňho a pre predvolebnú kampaň nikdy nebol priveľmi dôležitý a iba D. Trumpa zneužíval.

Podľa amerických médií to bol pritom práve S. Bannon, kto mal na Trumpa ešte nedávno najväčší vplyv. Bol to tiež on, kto vymyslel okrem iného múr na hraniciach s Mexikom či zákaz vstupu pre občanov viacerých prevažne moslimských krajín na územie USA.

„Keď bol odvolaný, tak neprišiel len o prácu, ale aj o rozum,“ napísal v stredu D. Trump – netradične nie na Twitter, ale prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia.

S. Bannon bol podľa neho iba „stážistom“ a z Bieleho domu „vynášal médiám falošné informácie, aby mohol zo seba robiť niekoho oveľa dôležitejšieho, než bol“.

Prezidentov večer – televízia, cheesburgery, kamaráti

Podľa knihy, ktorá sa odvoláva nielen na S. Bannona, ale aj na rozhovory s desiatkami ďalších ľudí z prezidentovho okolia, sa D. Trump vôbec nechcel stať prezidentom a dlho neveril, že by bolo vôbec možné prezidentské voľby vyhrať.

Chcel si predvolebnou kampaňou len „posilniť značku“ a pred viacerými ľuďmi hovoril o „netušených možnostiach“, ktoré sa mu po kampani otvoria.

Autor v nej cituje cituje aj blízkeho priateľa najstaršieho syna Donalda Trumpa, podľa ktorého jeho otec, keď si prvýkrát uvedomil, že by sa naozaj mohol stať prezidentom „vyzeral, ako keby sa mu práve zjavil duch“.

Kniha podľa Guardianu na základe výpovedí opisuje prezidenta ako „malé dieťa, ktoré nerozumie váhe svojho prezidentského úradu a trávi svoje večery konzumáciou cheesburgerov v posteli, pozeraním televízie a telefonovaním so svojimi starými kamošmi“.