Americký dolár v utorok oslabuje, pretože ďalšia séria slabých ekonomických údajov zo Spojených štátov posilnila stávky investorov na to, že centrálna banka USA (Fed) je už blízko konca cyklu sprísňovania menovej politiky, hoci ďalšie centrálne banky by mali stále zvyšovať úrokové sadzby, aby zmiernili pretrvávajúcu vysokú infláciu.
Okolo 18:15 stredoeurópskeho času dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, strácal 0,5 percenta a pohyboval sa okolo 101,61 bodu. Euro voči doláru rástlo o 0,5 percenta na 1,0959 dolára. Dolár k jenu klesal o 0,6 percenta na 131,67 jenu. Euro voči jenu oslabovalo 0,1 percenta a obchodovalo sa za 144,25 jenu. Britská libra k doláru posilňovala o 0,7 percenta na 1,2502 dolára, keď počas dňa stúpla až na 1,2520 dolára, najvyššie od júna 2022.
Dnešná štatistika ukázala, že počet voľných pracovných miest v USA vo februári klesol najnižšie za takmer dva roky. Nepriaznivá pre dolár bola tiež správa o vývoji továrenských zákaziek, ktoré vo februári druhý mesiac po sebe klesli. Čísla naznačujú, že zvyšovanie úrokových sadzieb v USA sa už možno blíži svojmu koncu.
Investori teraz dávajú zhruba polovičnú šancu tomu, že Fed na svojom zasadnutí v máji zvýši hlavnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu. V pondelok bola podľa nich pravdepodobnosť rastu sadzieb vyššia ako 65 percent.