Za prijatie dokumentu sa v Senáte vyslovilo 56 poslancov, proti bolo 40. V dolnej komore Kongresu prešiel plán vládnych financií tesnou väčšinou, keď ho podporilo 219 zákonodarcov a 206 bolo proti. Plán zabezpečuje peniaze takmer pro celú vládu až do 30. septembra, keď sa končí súčasný rozpočtový rok.
Jedinou výnimkou je ministerstvo vnútornej bezpečnosti, ktoré bude financované len do 27. februára. Republikáni sa potom chcú pokúsiť primať B. Obamu, aby zmenil svoju prisťahovaleckú politiku, ktorá zbavuje hrozby deportácie milióny imigrantov nelegálne žijúcich v USA.
Plán financovania vlády čelil v Kongrese odporu demokratických liberálov, ktorým sa nepáčilo, že text oslabuje reguláciu bánk a výrazne zvyšuje možnosť súkromného financovania politických strán v predvolebných kampaniach. Republikánski konzervatívci boli zasa nespokojní s tým, že plán neobsahuje žiadne opatrenia, ktoré by mohli zabrániť Obamovmu zámeru ochrániť pred vypovedaním z USA takmer päť miliónov prisťahovalcov bez platných dokladov.
Prezident B. Obama výsledný text označil za klasický kompromis vytvorený „rozdelenou vládou, ktorú si Američania zvolili“.
Senát mal podľa pôvodného oznámenia hlasovať o pláne až v pondelok, vodcovia republikánov a demokratov v hornej komore Kongresu sa však nakoniec dohodli, že hlasovanie sa uskutoční už v sobotu večer (v noci na nedeľu SEČ).
Prezident B. Obama už predtým povedal, že plán podpíše. Už v sobotu prezident podpísal provizórne financovanie vlády, ktoré umožní fungovanie federálnej vlády až do stredy. Doterajší plán financovania vlády totiž platil len do štvrtkovej polnoci miestneho času.
Vlaňajšie problémy okolo financovania vlády, ktoré na 16 dní uzavreli väčšinu amerických federálnych úradov, spôsobili podľa prieskumov značné politické škody politickým stranám a ďalej oslabili dôveru Američanov v politický systém a predovšetkým v Kongres.