Aj desaťročný Kasper Alexander z anglického Yorku túžil po headsete pre virtuálnu realitu. Jeho otec mu dal na výber, buď počká do narodenín, alebo si naň zarobí sám. Trpezlivosť nie je Kasperovou najsilnejšou stránkou, a tak sa rozhodol pre druhú možnosť. Práve tak sa zrodila myšlienka predávať obrazy vytvorené z rozobratých herných ovládačov.

Kasperov otec objednal z eBayu všetky potrebné súčiastky a svojmu synovi oznámil, že náklady na materiál si bude musieť odpočítať zo zisku z predaja. „Naučí sa niečo o nákladoch, materiáli a výskume produktov. Chcem ho povzbudiť, aby to urobil poriadne,“ dodal pre BBC hrdý otec.

Kasper plánuje obrazy predávať v online obchodoch za necelých 80 libier za kus. Cenu stanovil po tom, čo sa urobil analýzu podobných produktov. „Nechcem pôsobiť arogantne, takže dúfam, že predám aspoň pár kusov. Jedného deň chcem byť úspešným podnikateľom a zarobiť dostatok peňazí na to, aby som uživil rodičov,“ prezradil o svojich budúcich plánoch Kasper.

Hoci bol proces zakladania vlastného biznisu náročnou záležitosťou, mladý podnikateľ sa už nevie dočkať, keď jeho firma Kasper Global Business Enterprises konečne začne s predajom.

Ďalšie dôležité správy

Model Archimedovho lúču smrti podľa Brendena Senera
Neprehliadnite

Trinásťročný nádejný vedec otestoval vlastný lúč smrti. Inšpiráciou mu bol Archimedes