Jedna minúta na internete vyzerá približne takto – 156 miliónov odoslaných e-mailov, 29 miliónov správ v chate, 1,5 milióna pesničiek spustených cez Spotify, štyri milióny vyhľadávaní cez Google, dva milióny minút telefonátov cez Skype, 350-tisíc tweetov, 243-tisíc uverejnených fotografií na Facebooku, 87-tisíc hodín na Netflixe, 65-tisíc fotiek pridaných na Instagram, 18-tisíc zhôd na Tinderi či 400 hodín pridaného videobsahu na YouTube.

V niektorých krajinách je takmer celá populácia online – viac ako 98 percent Islandu, Dánska, Nórska, Luxemburska či Bahrajnu. V Británii má prístup k webu taktiež 98 percent ľudí, v Nemecku 80 percent a v Taliansku 64 percent. V afrických krajinách sa zasa percento pripojených pohybuje niekedy aj medzi 7 až 11 percentami.

Koľko ľudí je v jednom okamihu online, sa zisťuje ťažko, existujú viaceré metodiky, ktorých výsledky sa odlišujú. Podľa posledných údajov International Telecommunications Union bolo na internete okolo 3,58 miliardy ľudí, respektíve 48 percent svetovej populácie.

Existujú takmer dve miliardy webových stránok, ale väčšinu z nich sotva niekto navštívi. Najfrekventovanejších 0,1 percenta portálov, teda približne päť miliónov stránok, zodpovedá za viac ako polovicu webovej prevádzky.

Toto je len zlomok informácií, ktoré priniesol portál The Guardian. V článku odpovedá na 13 kľúčových otázok súvisiacich s internetom. Analyzuje napríklad aj to, aký veľký je internet, koľko elektrickej energie zhltne alebo koľko vrstiev obsahuje.

Ako sa dostať k urýchľovaču

Získať

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa