Akciové trhy v Spojených štátoch oslabili. Náladu na trhu ovplyvnili šéf centrálnej banky USA Jerome Powell, ktorý dôrazne odmietol špekulácie o skorom znížení úrokových sadzieb, a kvartálne výsledky hospodárenia amerických firiem.
Index Dow Jones klesol o 274,30 bodu, teda 0,71 percenta, na 38 380,12 bodu. Širší index Standard & Poor 's 500 oslabil o 15,8 bodu, čiže 0,32 percenta, na 4 942,81 bodu. Index technologického trhu Nasdaq sa znížil o 31,28 bodu, čiže 0,2 percenta, na 15 597,68 bodu.
Powell uviedol, že je potrebných viac dôkazov o udržateľnom trende spomaľovania inflácie, aby bolo možné odôvodniť zníženie úrokových sadzieb. Šéf Fedu v Minneapolise Neel Kashkari potom napísal, že odolná ekonomika by mohla zníženie sadzieb odsunúť.
Najnovšia štatistika v USA ukázala, že rast amerického sektora služieb oživil a čiastkový index vstupných cien stúpol najviac za 11 mesiacov. Správa nadviazala na údaje o nezamestnanosti, ktoré naznačili, že trh práce zostáva aj pri súčasných úverových podmienkach odolný. To vyvoláva pochybnosti o tom, kedy začne Fed znižovať úrokové sadzby.
Pokles prišiel po rekordnom závere indexov S&P 500 a Dow Jones, ku ktorému pomohli zisky akcií spoločností Meta Platforms a Amazon.com po priaznivých výsledkoch hospodárenia.
Najviac strácal sektor materiálov. Spôsobil to výrobca priemyselných plynov Air Products, ktorého výhľad na tento rok zaostal za očakávaniami analytikov. Naopak, najviac rástli technologické firmy a firmy z oblasti zdravotnej starostlivosti. Priaznivé výsledky hospodárenia pomohli nahor akciám firmy Caterpillar. Akcie Estée Lauder posilnili po správe, že plánuje prepustiť tri až päť percent zamestnancov. Naopak Boeing pre problémy so svojimi lietadlami oslabil.