Finančné inštitúcie, ktoré zvažujú implementáciu nových technológií do svojich interných systémov čelia mnohým hrozbám v súvislosti s využívaním umelej inteligencie. Organizácia FS-ISAC zameraná na osvetu v oblasti kybernetickej bezpečnosti varuje pred potenciálnymi rizikami, ako je napríklad neobjektívnosť výstupov AI.

Organizácia upozorňuje na stále prítomnú hrozbu generatívnej umelej inteligencie, ktorá môže byť zneužitá pri podvodných praktikách a pokuse okradnúť klientov, píše v článku Bloomberg.

Viceprezident pre stratégiu a inovácie v FS-ISAC Mike Silverman vysvetľuje, že „hackeri sa zdokonaľujú vo vytváraní sofistikovanejších klamlivých e-mailov. Na generovanie textov využívajú jazykové modely, ako napríklad ChatGPT. Ich cieľom je oklamať zamestnancov a získať citlivé údaje klientov.“

Táto technológia má aj svoje výhody. Môže posilniť kybernetickú bezpečnosť spoločnosti, tiež poslúžiť ako účinná obrana pri detekcii anomálií a identifikácii podozrivého správania v počítačových systémoch. Organizácia FS-ISAC odporúča finančným inštitúciám, aby pred zavedením umelej inteligencie zvážili dôkladné testovanie systémov, pravidelné kontroly a mali plán obnovy v prípade technických problémov

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia.
Neprehliadnite

Zamestnanci sa boja poklesu miezd v prípade rozšírenia umelej inteligencie