Medzigeneračné rozdiely medzi dolárovými milionármi možno vnímať práve v kontexte ich postavenia v rámci rodinného podnikania. Mladší majú stále ambície rozvíjať vlastné podnikanie, starší uvažujú najmä o nástupníctve, prípadne o predaji firmy. V oboch prípadoch sa však musia zamyslieť nad otázkou, ako vytvorené bohatstvo investovať tak, aby sa naďalej zhodnocovalo a zabezpečilo rodine uplatnenie a požadovanú úroveň životného štandardu.

Riešením môže byť predaj, resp. fúzie firiem. Často sa ním dosiahnu pozitívne synergické efekty, ktoré pomôžu preniesť rodinné podnikanie do korporátneho sveta. V takom prípade majú svoje opodstatnenie private equity fondy, ktoré dokážu kapitálovo posilniť dobrý podnikateľský príbeh, spojiť ho s ďalšími, a tak vytvoriť silné spoločnosti využívajúce pozitívne efekty vďaka svojej veľkosti a diverzifikácii podnikania v rôznych smeroch.

Vďaka predaju rodinnej firmy do tohto typu fondu sa zakladateľovi či jeho nástupcovi otvárajú možnosti často aj ďalej pokračovať v riadení spoločnosti na úrovni manažmentu, ale aj úplne ponechať firmu už novému vedeniu, ktoré vyberie fond. Z finančných prostriedkov získaných predajom firmy si podnikateľ môže kúpiť podiel v private equity fonde, a tak sa podieľať na jeho úspechu, alebo ich môže investovať do inej triedy aktív podľa vlastného uváženia, ktoré zohľadňuje jeho investičné ciele v závislosti od investičnej stratégie. Privátne bankovníctvo dokáže ponúknuť široké spektrum investičných možností. Príkladom private equity fondu, v ktorom investície dokážu investorovi priniesť dostatočne atraktívne výnosy vo vzťahu k miere podstupovaného rizika, je J&T Arch Investments. Investor sa v ňom stáva spolumajiteľom výnosov mnohých úspešných firiem bez potreby aktívne ich riadiť. Veríme, že svet okolo nás bude dlhodobo ekonomicky rásť a ľudia budú bohatnúť aj vďaka takýmto investičným riešeniam.