Sotva sa nájde niekto, kto by vládnutie Eduarda Hegera hodnotil pozitívne.
Naopak, svojimi veľkými plánmi pri neschopnosti čokoľvek z nich realizovať ďalej poškodil dôveryhodnosť vlády ako takej.
Už dávno nemal byť premiérom, za čo nesie svoj diel politickej zodpovednosti aj prezidentka. Tá však nakoniec spravila správny krok.
Prirodzene, politické strany sa budú vzpierať úradníckej vláde. Zo svojho pohľadu na to majú dobrý dôvod – obavy, že veci sa dajú robiť aj inak, lepšie.
Populisti budú tvrdiť, že vláda, ktorá v parlamente nedokáže získať väčšinovú podporu, je podradná. Opak je však pravda.
Slovenskí politici vytvorili dojem, že jediný spôsob vládnutia je prijímanie stoviek nových a nových zákonov. Prirodzene, takých, ktorými niekoho zdaňujú, inému rozdávajú a tretiemu niečo zakazujú.
Hlavným cieľom prijímanej legislatívy je upozorňovať na seba a krajinu znásilňovať názormi politikov. Vládnuť sa však dá aj inak, a to v rámci existujúceho legislatívneho prostredia. S prioritou, aby štát začal fungovať.
Predchádzajúce parlamenty prijali kvantum legislatívnych úprav, ktoré však nikto nedokázal implementovať do praxe. Chýbajú totiž ľudia, ktorí to vedia.
Slovensko musí ušetriť 12 miliárd eur. Bez nich mu v budúcnosti hrozí bankrot
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?