Takzvaný Legatus Pack, ktorý sa v Star Citizen dá dokúpiť obsahuje 117 vesmírnych lodí a 163 extra doplnkov. Štedrá ponuka vhodná aj pre celý herný tím.
Alebo pre jednotlivca, ktorý bude ochotný za imaginárny majetok zaplatiť neuveriteľných 27-tisíc dolárov, teda viac ako 23-tisíc eur.
Najprv sa však záujemca musí preukázať svojou bonitou. A to tak, že už v hre urobil nákupy za viac ako tisíc dolárov. Až potom sa mu ponuka na Legatus Pack vôbec zobrazí.
Dokupovanie obsahu je vo videohernom biznise už dlhé roky zaužívaným faktom. Pri počítačových hrách to sú väčšinou takzvané DLC. Teda po zakúpení hry sa po čase dajú dokúpiť doplnkové misie a podobne.
Pri mobilných hrách funguje skôr systém, kedy je hra samotná zadarmo, ale po čase hranie vyžaduje buď dokúpenie diamantov či vláčikov, alebo je potrebné byť extrémne trpezlivý a vydržať hrať bez týchto doplnkov.
Star Citizen je, čo sa týka financovania vývoja, pomerne raritný. Okrem spomínaného predávania doplnkov sa aj hra samotná predáva za 45 dolárov. Pritom je stále vo vývoji a oficiálne je v takzvanej alfa verzii. Takže sa len čaká na prechod na beta verziu.
V praxi je už ale titul hrateľný. Ako ukazujú počty ich mikroinvestorov spomedzi hráčov, veľmi dobre hrateľný.
Zdroj: Cloud Imperium Games
Star Citizen sa stal fanúšikmi najviac podporovanou videohrou v histórii. Už prvá kampaň na Kickstarteri pred šiestimi rokmi vyzbierala viac ako dva milióny dolárov, čo bol štvornásobok cieľovej sumy.
A počas celých tých rokov nekonečného vývoja a odsúvania premiéry o podporu hra neprišla. Jej vývojári doteraz formou crowdfundingu vyzbierali viac ako 140 miliónov dolárov.
Legatus Pack nie je ani zďaleka najdrahším virtuálnym tovarom, ktorý sa vo svete videohier objavil. Rôzne raritné zbrane z hier ako Counter Strike GO alebo Diablo 3 sú síce pre niekoho len nuly a jednotky, pre fanúšikov však majú obrovskú cenu aj vo výške tisícov dolárov. Hlavne sa však stávajú investíciou, ktorá časom naberá na hodnote.
Club Neverdie Zdroj: Wikimedia
Rekord drží MMO hra Entropia Universe, v ktorej sa dražili celé virtuálne nehnuteľnosti. V roku 2009 neznámy investor kúpil vesmírnu stanicu Crystal Palace za 330-tisíc dolárov.
O rok neskôr anglický podnikateľ predal v rovnakej hre virtuálny asteroid s rezortom Club Neverdie za neuveriteľných 635-tisíc dolárov. Asteroid kúpil v roku 2005 za stotisíc dolárov, kvôli ktorým si musel zobrať hypotéku na dom.