Amnesty International je znepokojená legislatívou k dostupnosti zdravotnej starostlivosti
Parlament schválil zákon, ktorý zaväzuje lekárov k nútenej práci
Parlament schválil zákon, ktorý zaväzuje lekárov k nútenej práci
Nemecká vláda vlani náhle zastavila program príspevkov na kúpu elektromobilov
Návrh zákona bol podľa odborového zväzu pripravený narýchlo a bez diskusie s verejnosťou a odborníkmi
Európska centrálna banka znížila svoju kľúčovú sadzbu o 25 bázických bodov
Súčasťou konsolidačného balička, ktorý má zlepšiť verejné financie je zvýšenie dane z pridanej hodnoty, solidárnosť bohatých s chudobnejšími, zmeny v rodičovskom dôchodku, ale aj v daňovom bonuse na dieťa. Pocítia to naše peňaženky.
Slovensko čaká konsolidácia financií. Vláda hľadá riešenia, kde ušetriť. Analytici poukazujú na štedrý penzijný systém a radia šetriť práve tam. Prídu ľudia o rodičovské či 13. dôchodky? O jeden v podobe, v akej ho poznáme dnes, určite!
Debatu medzi politikmi aj odborníkmi rozvíril návrh SNS k minimálnym dôchodkom. Podľa neho by sa ich výška mala odvíjať od priemernej mzdy a nie životného minima, ako je to dnes. V praxi by to prinieslo významné zvýšenie tohto druhu penzie. Má návrh šancu?
A je to tu! Poslanci zo Slovenskej národnej strany predložili do parlamentu na septembrovú schôdzu novelu zákona o sociálnom poistení. Chcú totiž opätovné naviazanie minimálneho dôchodku na priemernú mzdu. Čo na to ministerstvo?
Tisíce Slovákov pracujú za minimálnu alebo nízku mzdu desiatky rokov. Štát im preto garantuje za odpracované roky minimálny dôchodok. Podľa Inštitútu sociálnej demokracie je nízka minimálna mzda dôvodom chudoby a neskôr aj nízkeho dôchodku. Ak niekto pracuje za minimum, jeho dôchodok v budúcnosti môže byť len 318 eur na mesiac aj za 40 rokov práce.
Množstvo Slovákov pracuje za minimálnu alebo nízku mzdu. Štát im v takom prípade garantuje za odpracované roky minimálny dôchodok. Minimálna mzda je však dôvodom chudoby a nízkeho dôchodku.
Odborári sa s vládou nedohodli na valorizácii platov a hrozia štrajkom. Koncom augusta sa skončí platnosť kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre štátnych a verejných zamestnancov. Tí majú už teraz v priemere vyššie mzdy ako zamestnanci pracujúci v súkromnom sektore.
Slováci majú na účtoch uložené miliardy eur, ktoré im neprinášajú zisk, skôr naopak. V druhom pilieri majú tiež nasporených viac ako 15 miliárd. Vláda tak prišla s návrhom, ktorý dá ľuďom možnosť úspory investovať a aj slušne zarobiť. Bolo by to vraj obojstranne výhodné, pretože štát by tak získal financovanie za lepšiu cenu ako na finančných trhoch.
Budeme si na dôchodky sporiť pomocou výstavby diaľnic?
Štát by mal každý rok poslať výpis aký dôchodok človeku vychádza.
Vláda má druhý pilier dlhodobo v zuboch. Vždy keď bol Robert Fico pri moci, nejakým spôsobom doň zasiahol. Naposledy vlani znížením odvodov z 5,5 na 4 percentá. Teraz premiér hovorí o tom, že financie z neho by sa mohli použiť na výstavbu infraštruktúry.
Ľudia, čítajte! Poslanci schválili vládnu novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zavádza plnohodnotný 13. dôchodok, ale aj zmeny v odchode do predčasnej penzie. Čo vás čaká?
Na predčasný dôchodok už po 40 rokoch zabudnite! Poslanci schválili vládnu novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zavádza plnohodnotný 13. dôchodok, ale aj zmeny v odchode do predčasnej penzie. Ako to ovplyvní penzie ľudí a dokedy sa oplatí ísť skôr do dôchodku?
Štát je v červených číslach.
Vláda ohlásila, že ide konsolidovať. Dlh SR je osem miliárd a úlohou vládneho kabinetu je pre tento rok ušetriť 1, 4 miliardy eur.
Parlament schválil zákon, ktorý zaväzuje lekárov k nútenej práci
Nemecká vláda vlani náhle zastavila program príspevkov na kúpu elektromobilov
Návrh zákona bol podľa odborového zväzu pripravený narýchlo a bez diskusie s verejnosťou a odborníkmi
Európska centrálna banka znížila svoju kľúčovú sadzbu o 25 bázických bodov