Na mileniálov čaká majetok v hodnote 90 biliónov dolárov, čo z nich v nasledujúcich 20 rokoch spraví najbohatšiu generáciu v histórii, vyplýva z odhadov globálnej realitnej konzultačnej spoločnosti Knight Frank. Sú ale pripravení na tak rozsiahle bohatstvo?

Portál CNBC píše, že mileniáli boli často vykresľovaní ako leniví a nerozvážni, radšej míňajú namiesto toho, aby si šetrili na dom. „Mileniáli sú nepripravení... nie sú tak pripravení ako generácia, ktorá vytvárala bohatstvo,“ povedal spoluzakladateľ a riadiaci partner poradenskej spoločnosti v oblasti venture capital a private equity Brahmin Partners Salvatore Buscemi.

Upresnil, že keď mileniáli zdedia majetok, budú mať zhruba 40 rokov, ale nebudú schopní začať vlastné podnikanie alebo investovanie. „Nemajú zručnosti na to, aby to dokázali, pretože nikdy nemuseli — nikdy neboli tlačení,“ povedal. Dodal, že ľudská prirodzenosť naznačuje, že ľudia majú menšiu tendenciu osvojovať si nové zručnosti s pribúdajúcim vekom.

Generácia mileniálov sa pravdepodobne sústredí na krátkodobé ciele, zatiaľ čo ich predchodcovia sa viac zameriavali na míľniky, ako napríklad rodina či dôchodok. Podľa výskumu finančnej spoločnosti LendingClub sú mileniáli najpravdepodobnejšou generáciou, ktorá žije od výplaty k výplate.

Existuje tiež rozdiel medzi ľuďmi, ktorí si bohatstvo zarobili, a tými, ktorí ho zdedili. „Ľudia, ktorí si bohatstvo zarobili, majú silný vnútorný pocit kontroly,“ povedal klinický psychoterapeut Paul Hokemeyer. Mileniáli podľa neho pristupujú k peniazom skôr ako správcovia, ktorí ich „používajú na zlepšenie sveta, v ktorom sa cítia byť privilegovaní“.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotka
Neprehliadnite

Správcovia majetku by nemali zabúdať na generáciu X. Čoskoro príde k veľkým peniazom