Vegánska strava môže znižovať biologický vek človeka, ktorý na rozdiel od toho chronologického meria pokles funkčnosti tkanív a buniek v tele. Po ôsmich týždňoch rastlinnej stravy sa účastníkom štúdie znížil vek srdca, hormonálneho, pečeňového, zápalového a metabolického systému. Tieto zmeny vedci nepozorovali u respondentov, ktorých strava zahŕňala aj mäso, vajcia a mliečne výrobky.
Vegáni navyše oproti nim schudli v priemere o dva kilogramy viac, keďže počas prvých štyroch týždňov štúdie konzumovali o 200 kalórií menej. Tento úbytok hmotnosti mohol prispieť k pozorovaným rozdielom v biologickom veku medzi oboma skupinami.
Štúdie sa zúčastnilo 21 párov identických dvojčiat vo veku 39 rokov. Jeden zo súrodencov konzumoval výhradne rastlinnú stravu a druhý denne navyše aj od 170 do 225 gramov mäsa, jedno vajce a 1,5 porcie mliečnych výrobkov.
Tom Sanders, emeritný profesor výživy a dietetiky na King's College London, vysvetlil, že výskum síce odhalil určitý rozdiel v starnutí vegánov, no nezohľadnil skutočnosť, že nedostatočné hladiny vitamínov a minerálov v tele sa vo výsledkoch ukážu až po niekoľkých rokoch. Výskum podľa neho naznačil, že vegánska strava nemusí byť zo zdravotného hľadiska vhodná pre starších ľudí.