Sociálna sieť TikTok, ktorej vlastníkom je čínska spoločnosť Bytedance, nebude zavádzať ďalšiu ochranu mladistvých používateľov. Uviedol to hovorca TikToku pre strednú Európu Piotr Žaczko. Zavedenie špeciálnej ochrany maloletých používateľov sociálnej siete Instagram v Spojených štátoch, vo Veľkej Británii, Kanade a Austrálii v utorok oznámila americká spoločnosť Meta Platforms.

Ochrana používateľov

„Od roku 2021 TikTok nedovoľuje používateľom vo veku 13 až 15 rokov používať funkciu priamych správ, a to ani so súhlasom rodičov. Používatelia vo veku 16 a 17 rokov síce môžu správy používať, ale v štandardnom nastavení sú vypnuté,“ informoval Žaczko s tým, že ani v tomto prípade si dospievajúci nemôžu zvoliť možnosť prijímať správy od všetkých, ale len od priateľov.

V minulom roku tiež TikTok pre mladistvých používateľov mladších ako 18 rokov zaviedol upozornenie na maximálny čas pri obrazovke 60 minút, ktoré podľa Žaczka nemožno vypnúť ani so súhlasom rodičov. Maloletí používatelia majú tiež v noci automaticky vypnuté notifikácie, v prípade užívateľov mladších ako 15 rokov od 21:00, a v prípade mladších ako 18 rokov od 22:00.

Prístup Mety

Americká internetová spoločnosť Meta Platforms chce v najbližších dvoch mesiacoch v Spojených štátoch, vo Veľkej Británii, Kanade a Austrálii zaviesť špeciálnu ochranu maloletých používateľov sociálnej siete Instagram. Neskôr chce funkcie zaviesť aj na ďalších trhoch a ďalších platformách, ktoré prevádzkuje.

Účty tínedžerov na Instagrame budú automaticky nastavené ako súkromné, čo znamená, že sa ich obsah zobrazí len sledujúcim, ktorých navyše používateľ musí schváliť. Meta tiež obmedzí možnosť písať týmto užívateľom súkromné správy a zavedie nočný režim medzi 22:00 a 7:00. Maloletí tiež dostanú každý deň upozornenie, ak na sieti strávia viac ako 60 minút. U používateľov mladších ako 16 rokov budú môcť túto ochranu vypnúť len rodičia.

Ďalšie dôležité správy

WA 14 archív Tokio - Na archívnej snímke z 28. septembra 2020 logo sociálnej siete TikToku na displeji mobilného telefónu v Tokiu. Počet mesačných používateľov TikToku po celom svete prekonal 1 miliardu počas leta, uviedla spoločnosť patriaca čínskemu koncernu Bytedance agentúre Reuters. To znamená, že počet používateľov sociálnej siete v porovnaní s júlom 2020 stúpol o 45 %. Najväčšími trhmi pre populárnu aplikáciu na zdieľanie krátkych videí sú USA, Európa, Brazília a juhovýchodná Ázia. TikTok
Neprehliadnite

USA pokračujú v boji proti TikToku, platformu žalujú pre nedostatočnú ochranu súkromia detí