Taiwanský technologický gigant a kľúčový dodávateľ Apple spoločnosť Foxconn plánuje v Indii dodatočnú investíciu vo výške 1,54 miliardy dolárov, keďže sa snaží diverzifikovať výrobu mimo Číny. Firma známa aj pod oficiálnym názvom Hon Hai Precision Industry je najväčším zmluvným výrobcom elektroniky na svete a montuje zariadenia pre mnohé spoločnosti, najmä telefóny iPhone pre americký Apple.

Firma v podaní na taiwanskú burzu cenných papierov v pondelok neskoro večer uviedla, že jej indická dcérska spoločnosť plánuje novú výstavbu pre „prevádzkové potreby". Vo vyhlásení sa neuvádzajú žiadne podrobnosti iba to, že „dodatočné oznámenie bude vydané po potvrdení transakcie".

Foxconn pôsobí vo viac ako dvoch desiatkach krajín, ale väčšina jeho prevádzok sa nachádza v Číne. Túto závislosť sa teraz snaží znížiť po tom, ako jeho produkciu ovplyvnili tri roky prísnych blokád spojených s pandémiou, vlna nepokojov a napätie medzi Čínou a USA. Taiwanská spoločnosť už v auguste pri zverejnení hospodárskych výsledkov uviedla, že vidí potenciál investovať niekoľko miliárd dolárov v Indii.

Foxconn v máji oznámil kúpu obrovského pozemku na okraji indického technologického centra Bengalúr za 37 miliónov USD. V súčasnosti prevádzkuje približne deväť priemyselných parkov a v Indii má viac ako 30 tovární. Spoločnosť plánuje rozšíriť svoje operácie v Indii o "kritické komponenty" pre spotrebnú elektroniku a elektrické vozidlá, aby zvýšila svoju konkurencieschopnosť.

Ďalšie dôležité správy

FILE - In this May 26, 2010 file photo, staff members work on the production line at the Foxconn complex in the southern Chinese city of Shenzhen.  China's economy surged 10.3 percent in 2010, spurred by a torrent of investment in property and other areas that also fanned politically volatile inflation. Figures released Thursday Jan. 20, 2011, by the National Statistics Bureau showed inflation moderating in December from a 28-month high in November as food prices eased, but analysts warned that
Neprehliadnite

Nvidia a Foxconn oznámili budovanie takzvaných tovární na umelú inteligenciu