V konkurznom konaní sa na Slovensku v novembri ocitlo 26 podnikateľských subjektov, z toho 25 právnických osôb a jedna fyzická osoba – živnostník.

„V porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi vidíme nižšie zastúpenie eseročiek, ktoré bežne presahujú hranicu 90 percent. Tentoraz ich bolo 21, čiže len 84 percent. Do konkurzu sa dostali aj tri verejné obchodné spoločnosti a jedno družstvo, ale ani jedna akciová spoločnosť,“ komentovala hlavná analytička CRIF - Slovak Credit Bureau Jana Marková.

Najviac konkurzov (osem) bolo v Bratislavskom kraji. Nasledoval Trnavský kraj s piatimi konkurzami. Banskobystrický a Žilinský kraj mali zhodne po štyri konkurzy, Trenčiansky dva a ostatné kraje jeden.

Z ekonomického hľadiska bola polovica konkurzov vyhlásená v priemyselnej výrobe, obchode a stavebníctve. Spomedzi firiem zarezonovali dve – KTS bike s.r.o., známa maloobchodnou sieťou Kaktus bike, dosahujúca tržby takmer 5,1 milióna eur v roku 2023, a HASTRA s.r.o., podnikajúca v oblasti cestnej výstavby s obratom 21 miliónov eur v rovnakom roku.

V novembri bolo zastavených 18 konkurzných konaní pre nedostatok majetku a 28 zrušených z rovnakého dôvodu. Reštrukturalizácii nečelila v novembri žiadna spoločnosť.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke protest zamestnancov spoločnosti Bukóza Holding, a.s. s podporou Odborového zväzu DREVO, LESY, VODA pred administratívnou budovou firmy v Hencovciach v okrese Vranov nad Topľou v stredu 15. mája 2024. Okolo dvesto zamestnancov prišlo vyjadriť nesúhlas s vývojom riešenia dlhodobo sa opakujúcich problémov, upozorniť na neudržateľnú sociálnu situáciu zamestnancov a ich rodín v dôsledku nevyplácania miezd a zamestnancom vysvetliť, aké majú možnosti, aby permanentne neriešili existenčné pro
Neprehliadnite

Bukóza smeruje do konkurzu. Firmu pre nevyplatené mzdy vo veľkom opúšťajú zamestnanci