Počas celého obdobia na penzii dostane priemerne zarábajúci muž na Slovensku dôchodkové dávky v sume dvanástich čistých ročných platov.
Ženy žijú a poberajú dôchodok v priemere dlhšie ako muži. Aj preto je celková hodnota ich penzií v pomere k individuálnemu zárobku vyššia. Žena s priemerným zárobkom dostane 13-násobok svojho ročného platu, aký mala pred odchodom do penzie.
Vyplýva to zo správy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, ktorá zohľadnila dávky z povinného dôchodkového systému. Dobrovoľné sporenie na dôchodok v tomto nie je zahrnuté.
Českí dôchodcovia a dôchodkyne, ktorí mali priemerné zárobky, sú v porovnateľnej situácii ako slovenskí. Priemerne zarábajúci muži v Maďarsku dostávajú 14 platov, ženy 16 ročných platov. Poľsko s kumulovanými dôchodkami vo výške 7,4-násobku ročného platu u mužov a rovnako aj u žien patrí medzi krajiny s najnižším dôchodkovým pomerom.
Kumulovaná dôchodková hodnota priemerne zarábajúceho je najvyššia v Luxembursku. Dosahuje takmer 23 čistých platov v prípade mužov a vyše 25 platov v prípade žien. Vysoká je aj v Číne, ktorá vykazuje 20 platov pre mužov a 25 pre ženy.
Spomedzi európskych krajín je celková dôchodková hodnota najnižšia v Litve s 5-násobkom platu pre mužov a 6-násobkom u žien. Na príčine je nízka miera náhrady príjmu v dôchodku. Aj v ostatných pobaltských krajinách je kumulatívny dôchodok v pomere k individuálnemu zárobku relatívne nízky.