Autor a bývalý obchodník z Wall Streetu Bill Perkins neplánuje svojim dvom deťom zanechať žiadne dedičstvo. V knihe „Zomrieť s nulou“ (Die with Zero) vysvetľuje, prečo chce všetky zarobené peniaze minúť, skôr než zomrie.
Hoci Perins deťom neplánuje nechať ani cent, neznamená to, že im finančne nepomôže iným spôsobom. Peniaze im dáva napríklad vtedy, keď ich naozaj potrebujú. Nečaká na to, kým umrie.
Keďže priemerná dĺžka života vo svete rastie, deti sa k peniazom rodičov dostávajú v čoraz vyššom veku. „Člen akejkoľvek príjmovej skupiny, ktorú vezmete do úvahy, dedí v priemere vo veku 60 rokov. Pre väčšinu ľudí to nie je vek, v ktorom by tie peniaze mali najväčší vplyv,“ vysvetlil pre Business Insider Perkins. Dedičom vo veku od 55 do 64 rokov sa už poväčšine podarilo splatiť hypotéky či nasporiť relatívne dostatok financií. Z tohto dôvodu Perkins tvrdí, že by im zdedené peniaze pomohli oveľa viac, keby ich dostali skôr.
Mladšie generácie vrátane mileniálov a Gen Z sa v súčasnosti čoraz viac zadlžujú a navyše čelia nielen napätému trhu práce, ale aj vysokým cenám bývania. Práve v tejto etape života by im dedičstvo z finančného hľadiska určite pomohlo. Mohli by ho napríklad investovať, keďže vďaka zloženému úroku by ich peniaze rokmi ďalej rástli. Perkins sa na názor opýtal aj sledovateľov na Twitteri. Vyše polovica z 3 500 hlasujúcich zvolila možnosť „26 až 35 rokov“ za najlepší vek z hľadiska dedenia.