Posledná finančná kríza postavila mileniálov do neistej pozície, trpeli ochromeným trhom práce. Uvedomili si, že im úspory nebudú stačiť na kúpu vlastného domu, ako to bolo v prípade ich rodičov. Bolo to pochmúrne desaťročie, ale aspoň mali jeden druhého a boli zjednotení proti spoločnému nepriateľovi v podobe bohatej generácie baby boomerov, ktorá vlastnila nehnuteľnosti.
Medzigeneračné konflikty sa však menia. Z demografického hľadiska boomeri v súčasnosti slabnú, píše Financial Times. Čoskoro ich môže nahradiť iná privilegovaná elita: mileniáli, ktorí ťažia z rodinného bohatstva.
Priemerný súčasný mileniál v Spojenom kráľovstve nemá stále vlastné bývanie, kým boomer si v jeho veku (30 rokov mal zhruba v roku 1975) užíval majetok vo forme svojho prvého domu. Ale horných desať percent súčasných tridsiatnikov má priemerne 300-tisíc libier (351 190 eur), čo je takmer trojnásobok toho, čo vlastnili najbohatší boomeri v tom čase v rovnakom veku. Takže aj keď je pravda, že dnes je priemerný mladý dospelý na tom horšie ako priemerný boomer pred troma desaťročiami, tento deficit prevyšuje priepasť medzi bohatými a chudobnými mileniálmi, ktorá sa každým rokom zväčšuje, konštatuje Financial Times.
Skutočnosť, že niektorí tridsiatnici v súčasnosti vlastnia drahé domy v Londýne, New Yorku a San Franciscu napriek tomu, že priemerne zarábajúcemu človeku trvá 20 až 30 rokov, kým si v týchto mestách nasporí požadovanú sumu, podčiarkuje základnú podmienku: značná pomoc rodičov.
Prieskum americkej spoločnosti Redfin vo februári ukázal, že 36 percent mladých Američanov malo pri kúpe svojho prvého domu finančnú injekciu od rodiny. Bee Boileau a David Sturrock z Inštitútu pre fiškálne štúdie zistili, že viac ako tretina mladých majiteľov domov v Spojenom kráľovstve takisto dostala pomoc od rodiny.