„Keby boli voľby 27. októbra, bola by som teraz vašou prezidentkou,“ povedala počas rozhovoru, ktorý s ňou pred plnou sálou ženského fóra viedla reportérka televízie CNN Christiane Amanpourová. Clintonová tak narážala na sled okolností, ktoré sa premietli do kampane tesne pred volebným dátumom 8. novembra. Bol to podľa nej list šéfa FBI z 28. októbra, v ktorom oznamoval zákonodarcom, že je opätovne vyšetrovaná v kauze používania súkromného e-mailového servera vo funkcii ministerky zahraničia.
K vtedajšej predvolebnej dráme sa vo vypočutí pred právnym výborom amerického Senátu vyslovil aj J. Comey. Svoje rozhodnutie informovať Kongres listom o obnove vyšetrovania H. Clintonovej energicky obhajoval s tým, že zatajenie tohto faktu by malo „katastrofálne“ následky. Predstava, že by svojím krokom mohol ovplyvniť voľby v neprospech H. Clintonovej, v ňom údajne vyvolala „ľahkú nevoľnosť“. Rozhodovanie FBI vraj politika nemôže ovplyvniť.
Niekdajšia prvá dáma na newyorskom fóre pripustila, že jej kampaň nebola dokonalá. „Bola som ale na ceste k víťazstvu, až kým neprišla kombinácia Comeyho listu a ruských WikiLeaks,“ povedala Clintonová s odkazom na rozšírenie informácií z ukradnutých e-mailov šéfa jej kampane Johna Podesty. Tie podľa amerických tajných služieb odcudzili ruskí hackeri a publikoval ich server Wikileaks.
H. Clintonová neodmietla osobnú zodpovednosť za svoju prehru, časť viny ale podľa nej má aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý sa podľa tajných služieb snažil kampaň ovplyvniť v Trumpov prospech. „Šéf FBI J. Comey bolo to najlepšie, čo sa Hillary Clintonovej kedy prihodilo, lebo jej dal ospravedlnenku na mnoho zlých skutkov! Vymyslené historka Trump a Rusko je výhovorkou, ktorou demokrati zdôvodňujú prehraté voľby. Neviedol Trump jednoducho len skvelú kampaň?“ napísal na Twitteri terajší prezident Trump.
H. Clintonová súčasného prezidenta kritizovala za prílišné používanie Twitteru či za jeho prístup k riešeniu severokórejskej krízy, kde oznamuje nečakané kroky, na ktorých príprave by podľa nej mal viac spolupracovať s Čínou, Japonskom alebo Južnou Kóreou. „Znovu sa stávam aktivistkou - a súčasťou (hnutia) odporu,“ naznačila Clintonová, že proti Trumpovi hodlá vystupovať aj v budúcnosti.