„Inflácia, ktorej dnes čelia všetky štáty sveta, urýchlila naše rozhodnutie zrealizovať časť programového vyhlásenia vlády, ktoré hovorí o podpore rodín s deťmi formou zvýšenia prídavkov na deti a daňového bonusu,“ píše na Facebooku premiér Eduard Heger.

Podľa neho nás ku tomu viedlo aj to, že sa za posledných desať rokov prídavok na dieťa zvýšil celkovo len o sumu presahujúcu tri eurá. Ďalej objasňuje, že sa medziročne prídavok na dieťa zvyšoval o desiatky centov a zvyšovanie nezohľadňovalo rast inflácie. Pripomenul, že každé šieste dieťa žije v domácnosti s príjmom pod hranicou chudoby.

„Vláda teda pomáha aj rodinám so žiadnymi alebo nízkymi pracovnými príjmami a súčasne pomáha aj rodinám, v ktorých je príjmová situácia lepšia,“ pripomína.

Heger totiž považuje za nefér, aby sa zo štátnej podpory rodín vylúčila stredná vrstva. „Sú to ľudia, ktorí poctivo pracujú a platia významnú časť daní,“ píše premiér.

Stredná vrstva je podľa Hegera silným demokratickým tmelom a preto by považoval za veľkú chybu ak by ju odignorovali. „Inflácia časom klesne, rast cien sa zastaví, ale podpora rodín tu zostane, a tak je to správne,“ uzavrel.

Na status Eduarda Hegera vzápätí reagoval europoslanec Martin Hojsík, ktorý vidí v spomínom návrhu niekoľko nedostatkov.

„Čítali ste si to po sebe pán premiér? Čo je to za štát, ktorý dáva viac bohatým? Dáš chudobnému dieťatu menej, pretože si nezaslúži toľko čo bohaté?“ uviedol. Premiér však argumentoval tým, že významná pomoc štátu smeruje aj pre rodiny s deťmi so žiadnymi alebo nízkymi príjmami,

Ďalšie dôležité správy

Plat predavača začína podľa prieskumu na 750 eurách.
Neprehliadnite

Vitajte v krajine paradoxov. Vlčanove memorandá Slovákov nespasia, štát opäť zaspal dobu