Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že Európska únia odpovie recipročnými clami na americkú oceľ a hliník, ak šéf Bieleho domu Donald Trump zavedie 25-percentné clá na európsky dovoz.
Ak sa tarify potvrdia, „Európania budú reagovať a zavedú recipročné clá. Pretože sa musíme chrániť,“ povedal Macron počas návštevy Portugalska.
Macron takisto uviedol, že z Washingtonu odchádzal s veľmi malou nádejou na pokrok. Varoval, že tarify sú zlé pre všetkých, pretože zvyšujú infláciu. „Tvárou v tvár týmto opatreniam nesmieme byť slabí,“ povedal spolu s portugalským premiérom Luisom Montenegrom.
„Európa bude musieť reagovať na clá, a to na rovnakej alebo podobnej úrovni,“ doplnil portugalský predseda vlády.
Ďalšie dôležité správy
