Historicky boli čínski výrobcovia mobilných telefónov závislí od dodávok čipov z Taiwanu a USA. S narastajúcimi prekážkami v dovoze čipov Čína posilňuje vlastnú výrobu, čo podľa Bena Harburga z MSA Capital začína prinášať prvé úspechy. Spoločnosti ako Huawei vyvíjajú čipy, ktoré sú schopné konkurovať produktom od Nvidie. Tempo, akým čínski výrobcovia prichádzajú s vlastnými alternatívami, je prekvapivé.
Harburg ďalej tvrdí, že tento technologický pokrok môže ovplyvniť aj americkú politiku voči Číne. Reštrikcie zo strany USA podporujú zvýšenú nezávislosť Číny v oblasti vývoja domácich technológií. Aj keď Čína zatiaľ nevyrába najvýkonnejšie čipy, v spotrebiteľskej elektronike dosahuje významné úspechy, čo môže viesť k prehodnoteniu účinnosti sankcií.
Rast čínskej technologickej produkcie kontrastuje so stagnujúcimi valuáciami tamojších technologických firiem. Politické a ekonomické faktory ovplyvňujú tieto spoločnosti natoľko, že investori, vrátane Harburgovej firmy, sú nútení presúvať svoju pozornosť na americký trh a rozvíjajúce sa regióny, vrátane Blízkeho východu. Očakáva sa, že pokračujúce geopolitické napätie a zmeny v čínskom hospodárstve budú mať zásadný dopad na globálny trh.
Prepad čínskeho realitného trhu navyše negatívne ovplyvňuje mzdy a celkovú úroveň bohatstva spotrebiteľov, čo sa prejavuje v ich nákupných rozhodnutiach. Záujem o domáce značky stúpa a rastie aj domáci turistický ruch. Výnosy čínskych vládnych dlhopisov signalizujú, že centrálna banka sa snaží podporiť ich atraktivitu, čo však zároveň poukazuje na slabosť tamojšej ekonomiky. Harburg varuje, že aktuálna situácia si vyžaduje pozornosť a prehodnotenie prístupu k investíciám v tomto regióne.