Ceny ropy sa v stredu vyvíjali opačným smerom, pričom cena Brentu zaznamenala mierny pokles a skĺzla ku hranici 76 dolárov za barel. Vývoj ceny Brentu čiastočne ovplyvnili najnovšie údaje o ekonomickej aktivite, ktoré prevážili nad predchádzajúcimi správami od veľkých ropných producentov o znižovaní ťažby a exportu.
Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri dosiahla do 13:28 h stredoeurópskeho času 76,05 dolára za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 20 centov (0,26 percenta). Počas obchodovania zaznamenala pokles o viac než dolár, neskôr sa však ceny skorigovali.
Cena americkej ľahkej ropy WTI s augustovým kontraktom dosiahla 71,11 dolára/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 1,32 dolára alebo 1,89 percenta.
Saudská Arábia tento týždeň oznámila, že pôvodne na júl plánovanú redukciu ťažby o jeden milión barelov denne predlžuje na august. Následne Rusko oznámilo, že na budúci mesiac zníži vývoz ropy o 500-tisíc barelov denne a v rovnakom rozsahu plánuje obmedziť aj produkciu.
Stredajšie ekonomické správy z Európy a Číny však poukázali na oslabovanie ekonomickej aktivity, čo môže mať v nasledujúcom období negatívny vplyv na dopyt po rope. Súkromná spoločnosť Caixin v stredu uviedla, že aktivita v čínskom sektore služieb rástla v júni najslabšie za päť mesiacov, navyše aktivita v súkromnom sektore eurozóny v minulom mesiaci klesla, prvýkrát za pol roka. Trhy okrem toho stále čakajú na ďalšie zasadnutie Európskej centrálnej banky a americkej centrálnej banky Fed, pričom sa očakáva, že obidve zvýšia úrokové sadzby.