So správou prišla agentúra Bloomberg s tým, že v Emirates k tomu boli donútení kvôli prepadu dopytu po lietaní a prísnym epidemiologickým opatreniam v Európe a USA.
Podľa poslednej zverejnenej výročnej správy minuli Emirates na svojich zamestnancov približne 3 miliardy eur, čo predstavuje presne 13,4 percenta celkových nákladov spoločnosti.
Nalievanie peňazí do národných leteckých dopravcov je nefér, myslia si analytici aj Ryanair
Tieto arabské aerolinky v súčasnosti zamestnávajú viac ako 100-tisíc ľudí. Ak by teda došlo k masívnemu prepúšťaniu, išlo by historicky o najväčšie škrty spoločnosti. Môžeme predpokladať, že tretina prepustených zamestnancov by Emirates ušetrila približne miliardu eur.
„Musíme zostať pozitívni. Zlepšenie príde vtedy, ak sa krajiny otvoria. Dovtedy nemôžeme očakávať žiadne jasné scenáre vývoja,“ povedal pre emirátsky The National výkonný riaditeľ spoločnosti Emirates šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.
Arabský dopravca sa tak pridáva do rodiny ďalších veľkých leteckých spoločností, ktoré rátajú s drastickým znížením stavu personálu.
Napríklad British Airways počítajú s prepustením viac ako 12-tisíc ľudí, čím sa stali zatiaľ rekordérom plánovaného prepúšťania medzi leteckými spoločnosťami v Európe. Škrtom sa nevyhli ani dopravcovia ako Ryanair alebo nórsky Norwegian.
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?