Počas predchádzajúcej dekády vzorovo hospodárilo Nemecko. Berlín mal po skončení finančnej krízy dva roky nulový deficit a šesť rokov hospodáril v prebytku. Vlajky Nemecka (vpravo) a Európskej únie sú vztýčené pred budovou parlamentu v Berlíne.
Zdroj:
Kay Nietfeld
Napriek roky trvajúcemu rozhadzovaniu peňazí je slovenský verejný dlh stále pod hranicou 60 percent HDP. Minulý rok skončil na hodnote 59,7 percenta HDP. Slovensko tak tesne splnilo prísne maastrichtské kritéria.
Zdroj:
Shutterstock
Minulý rok malo až trinásť členov Európskej únie verejný dlh nad hranicou 60 percent HDP. Sú medzi nimi aj zodpovedne hospodáriaci členovia ako napríklad Nemecko. Euroval preto navrhol posunutie hranice zo 60 percent HDP na 100 percent HDP. Na snímke šéf eurovalu Klaus Regling
Zdroj:
Yves Logghe
Slovenské vlády premárnili obdobie desať rokov trvajúceho hospodárskeho rastu. Najnižší deficit vo výške mínus jedného percenta HDP dosiahla krajina v rokoch 2017 a 2018. Na snímke dvaja bývalí premiéri Igor Matovič (OĽaNO) a Robert Fico (Smer) počas rokovania v parlamente.
Zdroj:
YouTube