Ukončenie obchodu zo strany Alfa Group oznámila RBI začiatkom marca. Podľa Seveldu išlo o nečakaný krok. „Zo zrušenia obchodu sme boli prekvapení," uviedol. V hre sú podľa neho teraz traja až štyria záujemcovia. „Ide primárne o banky, ale záujem má aj jeden fond súkromného kapitálu a dokonca jedna európska telekomunikačná spoločnosť," naznačil K. Sevelda. Konkrétnejší byť však nechcel.
Podľa špekulácií z trhu by o Zuno banku mohla mať záujem napríklad nórska telekomunikačná skupina Telenor. Tá už jednu bankovú licenciu v Európe má, a to v Srbsku. O Telenore sa hovorilo už v minulosti, keď bola Zuno ponúknutá na predaj.
Podľa šéfa RBI neznamená koniec obchodu pre skupinu žiadnu veľkú prekážku pre jej plány do budúcna. Banka sa počas posledných rokov snažila vylepšiť predovšetkým kapitálové ukazovatele. Predajom Zuno by podľa skorších informácií Lidových novín inkasovala od Alfa Group zhruba 35 miliónov eur. „Predajom by sme síce získali nejaký menší zisk, ale nebolo by to veľa," povedal teraz k predaju K. Sevelda.
Z hry o Zuno je v súčasnosti von podľa informácií Lidových novin aj francúzska banková skupina BNP Paribas. Tá bola po Alfa Group k prevzatiu najbližšie s ponukou okolo 20 miliónov eur.
Spoločnosť Cetelem, ktorú v Česku BNP Paribas vlastní, získala bankovú licenciu už vlani a očakáva sa, že ako plnohodnotná banka, teda vrátane napríklad prijímania vkladov, začne fungovať do konca tohto roka.
Banka Zuno je súčasťou rakúskej skupiny Raiffeisen. Pilotná prevádzka banky odštartovala na Slovensku 1. augusta 2010, komerčnú prevádzku spustila 6. decembra 2010 a v polovici roka 2011 ju nasledovala Česká republika.