Od začiatku marca vybrali z bankomatov alebo na pobočkách bánk hotovosť približne za jeden bilión rubľov (12,44 miliardy eur). To je viac ako za celý minulý rok, ukázali to údaje centrálnej banky.

„Ľudia sa obávali, že počas karantény nebudú banky k dispozícii,“ povedal Denis Porijvaj, analytik Raiffeisenbank v Moskve. „Vyberali peniaze z rovnakého dôvodu, ako iní ľudia hromadili potraviny.“

MIK 4 Kuala Lumpur - Zdravotníci sa pripravujú na testy na koronavírus v nemocnici  KPJ Damansara Specialist Hospital v Petaling Jaya v Malajzii 30. marca 2020. FOTO TASR/AP


Health workers prepare to conduct a drive-through COVID-19 test for people at KPJ Damansara Specialist Hospital, in Petaling Jaya, Malaysia, Monday, March 30, 2020. The Malaysian government issued a restricted movement order to the public till April 14, to help curb the spread of the new coronavirus. The new coronavirus ca
Neprehliadnite

Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrie na COVID-19, celkovo je ich 18

Denné výkyvy vo výberoch sa zhodujú s pravidelnými televíznymi brífingmi prezidenta Vladimira Putina, v ktorých predstavoval nové opatrenia v boji proti pandémii nového koronavírusu.

Napríklad po tom, čo V. Putin ohlásil daň z bankových vkladov nad jeden milión RUB, došlo k prudkému skoku vo výbere peňazí. Aj po predĺžení izolácie minimálne do mája si Rusi opäť vybrali hotovosť.

Samozrejme, aj v Rusku stúpol v polovici marca dopyt po základných trvanlivých potravinách, ako je napríklad pohánka či konzervované mäso.

Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Rusku sa za 24 hodín do piatka zvýšil o 5 849 na 68 622. V. Putin minulý týždeň varoval, že epidémia stále nedosiahla svoj vrchol.