To spoločne s vcelku dobrými dátami z eurozóny vedie k pokračujúcim nákupom dlhopisov z južného krídla Európy. Akciové trhy vyspelých krajín sa teda opäť pohybujú v tesnej blízkosti maxím historických alebo maxím od roku 2008.

Tento týždeň nesľubuje žiadnu očakávanú veľkú udalosť, iba doznieva výsledková sezóna v USA a Európe. Z makroudalostí sa za podstatné dajú pokladať len dáta z trhu nehnuteľností Veľkej Británie v utorok a stredu, trhu práce z Británie v stredu. Veľmi dôležité budú tiež štvrtkové dáta o dôvere podnikateľov v eurozóne a maloobchodné predaje vo Veľkej Británii.

V pondelok nás žiadne výsledky nečakajú, v USA sa navyše neobchoduje z dôvodu štátneho sviatku. Trhy dostali tiež určité upokojenie po tom, čo taliansky prezident Giorgio Napolitano poveril Mattea Renziho zostavením novej talianskej vlády. Pozitívnu náladu nepokazili ani dáta o deflácii v Grécku, možno pretože ceny klesli najmenej za posledné tri mesiace.

V utorok svoje výsledky vyhlási nápojový gigant Coca-Cola. V stredu bude vyhlasovať výsledky Deutsche Boerse, v USA potom svoj výsledky predstaví výrobca navigačných zariadení Garmin a majiteľ hotelov Marriot Int.

V Európe to bude Carlsberg, Credit Agricole, Deutsche Boerse, Iberdrola, Lafarge. V prípade finančných spoločností stojí za to sledovať informácie o ich dlhopisových portfóliách a výnosov z obchodovania dlhopisov, kedy naďalej zlepšujúci sa trh s dlhopismi južného krídla Eurozóny môže mať svoj ​​vplyv.

Vo štvrtok nás čakajú výsledky výrobcu chemických produktov Henkel, Bae Systems, Danone. V USA potom bude reportovať obchodný reťazec Wal-Mart, kde na firmu dopadá skôr negatívne zlepšujúci sa trh práce v USA, teda ich cieľová skupina sa posúva do iných a lepších reťazcov.

Sledovať stojí to aj ďalšie americké spoločnosti Hewlett - Packard a Priceline.com. V piatok sa očakáva zverejnenie hospodárskych výsledkov finančných spoločností ABN Amro, Axa.

Autor je analytik Saxo Bank A/S