Avšak centrálna banka podľa slov jej guvernéra Jozefa Makúcha nezdieľa tento názor. Podľa neho je síce pravda, že NBS upozorňuje na alarmujúce trendy, tie však vychádzajú z relatívne nízkej základne. Slovensko stále neprekračuje medián, pokiaľ ide o zadlženosť ako takú, ale približuje sa len k tejto hranici, uviedol J. Makúch.
Dlh domácností podľa M. Beblavého, ktorý sa v rámci rozpravy opieral o správu centrálnej banky, rastie príliš rýchlo. Rast dlhu domácností je dokonca rýchlejší než ich príjem. Podľa neho to je presne tá istá finančná bublina, na ktorú doplatili napríklad Španielsko, Írsko alebo Grécko v minulých rokoch.
Finančná bublina na Slovensku nie je však na prvý pohľad až tak viditeľná, podotkol M. Beblavý. Národná banka Slovenska sa tento vývoj pokúša spomaliť vydávaním rôznych sprísňujúcich opatrení. Tieto však zatiaľ podľa neho výraznejšie nezabrali, je teda potrebné si priznať, že nejde len o problém bánk, riešenia sú potrebné aj na iných úrovniach regulácie než len zo strany NBS.
Avšak podľa J. Makúcha je predčasné hodnotiť opatrenia centrálnej banky, pretože posledné nabehnú v lete 2019. „My to nevidíme až tak tragicky,“ dodal J. Makúch s tým, že prijímanie opatrení centrálnou bankou je hodnotené pozitívne viacerými inštitúciami.