Existuje aj veľa iných možností, ktorými môžu domácnosti ušetriť na energiách.  Stačí pár jednoduchých trikov pri každodenných činnostiach a výrazne znížime náklady na energie bez toho, aby sme ovplyvnili komfort nášho života. 

Náklady na kúrenie sa dajú ušetriť už pri plánovaní rozloženia nábytku. Umiestnite ho tak, aby ste využili prirodzené svetlo. Nezakrývajte zbytočne záclonami alebo hrubými závesmi radiátory. Regulujte kúrenie v izbách, nastavte si časy zapínania a vypínania tak, aby čo najlepšie zodpovedali vášmu dennému režimu. Už zníženie teploty o jeden stupeň dokáže priniesť zaujímavé úspory. 

Pri vetraní je lepšie vypnúť kúrenie a dokorán otvoriť okná. Vzduch sa rýchlo vymení a steny zostanú teplé. Vetranie cez pootvorené okno so súčasným kúrením predstavuje obrovské plytvanie energiami.

Usporiť sa dá aj pri príprave jedál. Keď vyberáte potraviny z chladničky, nenechávajte dvere zbytočne dlho otvorené. Vlhkosť, ktorá sa do jej priestorov dostane, tvorí námrazu a tá zvyšuje jej spotrebu. Nerozmrazujte potraviny v mikrovlnke, ale vyberte ich v dostatočnom čase pred varením. 

Pri varení používajte pokrievku. Dobrou voľbou je tlakový hrniec, ktorý dokáže skrátiť čas varenia o polovicu, čo sa prejaví aj na spotrebe energie. Vypnite ho trošku skôr a jedlo sa dokončí nahromadeným teplom pod pokrievkou. V rúre sa snažte pripravovať viac jedál naraz, počas pečenia dvere rúry zbytočne neotvárajte. 
Hoci ide o maličkosti, z dlhodobého hľadiska dokážu priniesť slušnú úsporu financií. A tie môžete neskôr investovať aj do nákupu energeticky efektívneho spotrebiča.