Profesor financií na New York University Stern School of Business Aswath Damodaran v rozhovore pre CNBC odrádzal akciových špekulantov od obchodovania technologických akcií nakrátko. Upozornil, že napriek vysokým oceneniam akcií by bolo rizikové otvárať na nich krátke pozície a špekulovať nad ich poklesom.
Podľa Damodarana ide o akcie, ktoré môžu zaujímať traderov, ale investori, ktorí sa nesústredia na krátkodobé pohyby trhu, by mali zvážiť iný prístup. Pre tých, ktorí neplánujú rýchly predaj pri raste ceny alebo nákup pri poklese, sú dôležitejšie faktory ako zisky a tok hotovosti.
Damodaran vyzdvihol Nvidiu ako excelentnú spoločnosť s aktuálne vysokými ziskami a prudkým rastom tržieb. Zároveň upozornil, že tieto úspechy sú sprevádzané vysokou cenou akcií. Preto je podľa neho kľúčové, aby si investori ujasnili, či chcú obchodovať alebo investovať.
K situácii na celom trhu Damodaran poznamenal, že tvrdenie o bubline v podstate znamená, že si človek myslí, že je múdrejší ako zvyšok trhu, čo považuje za prejav „ega odtrhnutého z reťaze“. „Ak si myslíte, že je niečo predražené, je to len váš názor, na základe ktorého konáte. Ostatní majú iný názor, svoju pravdu.“
Damodaran sa domnieva, že Amazon je v rámci veľkých technologických spoločností zaujímavejšou voľbou pre nákup ako Nvidia. Podotkol, že „ak by ho niekto teraz nútil k nákupu veľkých technológií, radšej by tak urobil pri Amazone než pri akejkoľvek inej akcii“, a to na základe schopnosti Amazonu generovať robustné, predvídateľné a stabilné zisky.
Na akciovom trhu sa v poslednom čase často diskutuje o tom, že znižovanie sadzieb by mohlo výrazne pomôcť akciám menších spoločností. Damodaran však upozornil, že v ekonomike došlo k zmene typu „víťaz berie všetko“, pričom úspešnejšie sú veľké spoločnosti. Preto už malé firmy nemusia byť v dôsledku tohto štrukturálneho posunu také atraktívne ani v prostredí nižších sadzieb.