Aj v roku 2020 platilo, a bude to platiť aj v roku 2021, že alternatívne investície sú určitou nadstavbou investičného portfólia. Mal by to byť vrchol pyramídy, ktorá je vybudovaná na pevných základoch zložených zo štandardných tried aktív.

„Alternatívne investície sú určitým korením a mali by vnášať do portfólia stabilizačný prvok. Mali by v celkovom portfóliu predstavovať maximálne desať percent. Zvyšok by mali byť reality, akcie a dlhopisy. To zodpovedá rozloženiu priemerne rizikového investora,“ hovorí Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across Private Investments. Podiel dlhopisov a akcií by mal pritom byť po štyridsať percent, zvyšných desať percent by mali tvoriť realitné investície.

Podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Viac sa zdaní majetok a spotreba, odkazuje minister financií. Zmena čaká aj daň z nehnuteľnosti

Podľa Wealth Reportu 2020, ktorý zostavila J&T banka, považuje alternatívne investície za atraktívnu investíciu 22 percent slovenských dolárových milionárov. V tejto kategórii sa nachádzajú napríklad zberateľské aktíva. Kryptomeny boli v prieskume samostatná kategória, no bohatí Slováci k nej pristupujú výrazne rezervovanejšie. Za atraktívnu investíciu ich považuje sedem percent slovenských dolárových milionárov, ktorí sa zúčastnili na prieskume.

Alternatíva ponúka viac možností

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa