Mesto New York sa stalo epicentrom nákazy v Spojených štátoch. Postupne sa nákaza rozširovala do celej krajiny a v súčasnosti sú USA najviac postihnutou krajinou na svete. Podľa najnovších údajov sa v krajine vírusom nakazilo viac ako 1,7 milióna ľudí a vyše stotisíc z nich svoj boj s ochorením prehralo.
Postupne, ako sa americká ekonomika v dôsledku koronavírusu začala zadrhávať, začala raketovo rásť nezamestnanosť. Ministerstvo práce oznámilo, že miera nezamestnanosti v USA vzrástla na 14,7 percenta, pričom vo februári dosahovala len 3,5 percenta. Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell dokonca odhaduje, že nezamestnanosť vyskočí až na 25 percent.
Prečo koronakríza najtvrdšie dopadá na generáciu mileniálov
Aj napriek tomu, že milióny Američanov zostali bez práce, mnoho z nich si vďaka štedrým koronadávkam finančne prilepšilo. Ekonómovia z University of Chicago vo svojej štúdii vypočítali, že takmer 70 percent Američanov, ktorí poberajú výnimočné koronadávky, dostane mesačne viac peňazí, ako bol ich pôvodný plat v čase zamestnania. Kritici z radov republikánov tak hovoria o paradoxnej situácii, kedy sa ľuďom dočasne neoplatí hľadať novú robotu.
Šesťsto dolárov týždenne
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?