Analytik Rene Weber zo spoločnosti Vontobel odhaduje, že Breitling mal za minulý rok tržby asi 370 miliónov švajčiarskych frankov (CHF; takmer 343 miliónov eur).

Proces predaja je podľa zdrojov stále v počiatočnej fáze, žiadne konečné rozhodnutie tak zatiaľ nepadlo. Za najpravdepodobnejších uchádzačov sú považované firmy z oblasti výroby luxusného tovaru. Hovorca firmy Breitling sa k správe odmietol vyjadriť.

„Je to určite jeden z klenotov, aj keď nie je na rovnakej úrovni ako Rolex, Patek alebo Chopard,“ povedal analytik Kepler Cheuvreux Jon Cox. „Značka má pomerne silné postavenie medzi pilotmi,“ dodal. Tvárami značky sú okrem iných John Travolta, Russel Crowe a David Beckham.

Švajčiarsky hodinársky priemysel bojuje s najdlhším poklesom vývozu od roku 1988, keď tieto údaje začal sledovať Zväz švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu. Pokles dopytu v Ázii sa tento rok rozšíril aj do Európy a USA, čo prinútilo niektoré značky, napríklad Vacheron Constantin či Cartier, prepúšťať.

Cena hodiniek Breitling začína na 2 500 CHF (vyše 2 300 eur). Firma sa na predaji luxusných švajčiarskych hodiniek podľa odhadov analytika R. Webera podieľa približne piatimi percentami.

Firmu založil Leon Breitling, ktorý si otvoril dielňu v pohorí Jura v roku 1884. Značka je známa tým, že modernizovala chronograf, teda hodinky vybavené funkciou stopiek.

Jej hodinky sa stali obľúbené najmú medzi pilotmi, pretože im umožňovali merať, ako dlho im vydrží palivo. V roku 1979 firmu kúpil Ernest Schneider a v súčasnosti ju vedie jeho syn Theodore.