Uber k testom použije hybridný sedan Ford Fusion, ku ktorému pripojil videokamery, radary, čidlá a ďalšie snímače. Okrem testovania schopnosti jazdy bez vodiča ich chce využiť aj na zhromažďovanie mapových údajov.

Vývoju takzvaných samoriadiacich áut a príslušných technológií sa venujú aj ďalšie firmy, napríklad americká spoločnosť Google z holdingu Alphabet či výrobca elektromobilov Tesla Motors.

Súčasná regulácia v USA plne automatizované vozidlá bez volantu, pedálov, bŕzd a vodiča nepovoľuje. Google, automobilky Ford a Volvo a konkurenti na poli alternatívnych taxislužieb Uber a Lyft vytvorili na konci apríla koalíciu, ktorá sa bude u amerických federálnych úradov zasadzovať za urýchlenie vstupu samoriadiacich „autonómnych“ vozidiel na trh.

Uber, ktorý sídli v americkom San Franciscu, má za sebou rýchlu expanziu po celom svete, vrátane Slovenska. Vo viacerých svetových mestách však narazil na protesty, zákazy a obmedzenia. Tradičné taxislužby firmu obviňujú z nekalej konkurencie, pretože Uber často obchádza prísne regulačné predpisy. Uber sa označuje za službu, ktorá sprostredkováva kontakt medzi vodičmi a zákazníkmi, nie za taxislužbu.