Získala tak vyše šesť miliónov akcií Strabagu, za jednu zaplatila 19,25 eura a celkovo nakúpila podiely približne za 123 miliónov eur. Rodina Haselsteiner má po transakcii podiel na majetku 25,5 percenta, finančné skupiny Raiffeisen a UNIQA 26,5 percenta, verejne sa obchoduje trinásť percent akcií a desať percent predstavujú vlastné akcie.
Strabag tiež tento týždeň uviedol, že postaví v Rusku oceliareň za 300 miliónov eur pre KOKS Group v meste Tula asi dvesto kilometrov od Moskvy. Priemyselný komplex má stáť blízko súčasnej prevádzky oceliarne Tulachermet, výstavba začne na jeseň 2014 a potrvá 36 mesiacov. Nová oceliareň má ročne produkovať 1,5 milióna ton rafinovanej ocele, oceľových prútov a drôtov.
Podľa generálneho riaditeľa Thomasa Birtela, ktorý je predsedom predstavenstva a zodpovedá v ňom za ruský trh, vybudoval Strabag za ostatné roky podobne veľké a zložité oceliarne.
Koncern má na kľúč dodať výrobné haly, vrátane valcovne, a aj administratívnu budovu, vybudovať železničné prepojenie, prístupové cesty, vonkajšie objekty pre skladovanie materiálu a výrobného odpadu a tiež inštalovať výrobné technológie na kontinuálne liatie ocele a valcovanie rafinovaného železa.
Na Slovensku vlastní Strabag dcérsku firmu rovnakého mena, zameranú na inžinierske stavby, pod ktorou má aj výrobu betónu a vlani pod ňu včlenil ešte aj výrobne obaľovaných asfaltových zmesí zo Slovakia Asfalt. Patrí mu aj bratislavská firma ZIPP, bývalé Závody inžinierskej a priemyselnej prefabrikácie, ktorá sa orientuje na pozemné stavby.
Zmestili sa obe do prvej päťky stavebných firiem, podľa vlaňajšieho obratu, ktorý ZIPP spočítal nad 204,5 a Strabag na 109 miliónov eur. Okrem toho ťaží kameň pod hlavičkou zvolenskej KSR – Kameňolomy SR.