Spoločnosť deklaruje, že už niekoľko mesiacov realizuje projekt rozširovania svojich aktivít. „Komplexný projekt vývoja a výroby je v Trnave funkčný od leta minulého roka, pre klientov z celého sveta naplno realizujeme výlučne na Slovensku prevádzkovaný výrobný program. Ide o výrobu špeciálneho optického zariadenia, určeného na zvýšenie rozlíšenia projektorov," informoval generálny manažér spoločnosti Eduard Čambál.
Hodnotu investície Optotune v Trnave v celkovej výške 3,8 milióna tvorí implementácia vývojových kapacít. Okrem vývoja spoločnosť nad rámec dotovaného projektu vytvorila aj ďalšie pracovné miesta, určené na výrobu sofistikovaných produktov spoločnosti.
Od leta 2017 v Trnave zamestnáva niekoľko desiatok ľudí a z hľadiska zamestnávania pracovníkov zaznamenáva mierny nárast oproti plánom. V priebehu niekoľkých mesiacov spoločnosť bude fungovať v nových priestoroch, kde bude realizovať svoje obe základné misie - vedeckovýskumné aktivity i výrobu komponentov.
„Aktuálne zamestnávame niekoľko prvých vysoko kvalifikovaných kolegov s vysokoškolským vzdelaním, ktorých priemerná mzda vysoko presahuje pomery v Trnave, a samozrejme aj pracovníkov vo výrobe. Odborní zamestnanci sa sústreďujú na vývoj softvérových, firmvérových, elektrotechnických a procesných riešení v úzkej súčinnosti so švajčiarskymi kolegami," dodal konateľ spoločnosti a zároveň riaditeľ oddelenia softvérového vývoja Simeon Kredatus.
Investičná pomoc vlády pozostáva z čiastky na majetok vo výške 130-tisíc eur, úľav na dani vo výške 632 282 eur a príspevku na pracovné miesta 500-tisíc eur, 10-tisíc eur na jedno. „Čiastka na vytvorené nové pracovné miesta je stimulujúca najmä v kontexte, že vznik akých pracovných miest budeme podporovať a aké možnosti rozvoja sofistikovaného priemyslu v regióne Trnavy budú títo zamestnanci predstavovať," uviedol predseda predstavenstva materskej spoločnosti Manuel Aschwanden.