Maďarská spoločnosť sa rovnako ako SSM zameriava na výrobu betonárskej ocele zo šrotu. Zamestnáva približne štyristo ľudí a jej ročná kapacita je 360-tisíc ton ocele. ÓAM Ózdi Acélművek sídli v blízkosti hraníc so Slovenskom a od samotnej oceliarne v Strážskom je vzdialená približne dvesto kilometrov.
Plány nekonkretizovali
Koľko skupina Max Aicher za SSM zaplatila, a aké plány s fabrikou má firma nekonkretizovala. „Aktuálne diskutujeme o rôznych možnostiach, ktoré budú následne analyzované. To, samozrejme, zaberie určitý čas. Dovtedy nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie,“ uviedla spoločnosť v oficiálnom stanovisku.
Skupina pôsobí v 18 krajinách, kde zamestnáva štyritisíc pracovníkov. Jej ročné tržby sa pohybujú na úrovni jednej miliardy eur. Okrem hutníctva je aktívna aj v stavebníctve, turizme, realitách a odpadoch.
Max Aicher už na Slovensku pôsobí cez svoju leopoldovskú dcéru Max Aicher Slovakia, ktorá sa zaoberá zberom odpadu zo železných kovov. Odoberá napríklad kovový odpad z fabrík Schaeffler v Kysuckom Novom Meste a v Skalici. Práve kovový odpad bude v prípade obnovenia výroby v Strážskom kľúčový, keďže je to základná surovina pre produkciu stavebnej ocele, ktorá bola nosným produktom fabriky.
Zdroj: Ivan Fleischer
Nevyhnutné investície
Skupina Max Aicher sa navyše musí
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?