Úroveň ich výučby musí byť aspoň taká, akú má ona sama. Svojich zamestnancov si starostlivo vyberá, porechádzajú dvojstupňovým testovaním. Poučila sa z vlastnej skúsenosti. Na pohovore do jazykovej školy, ktorý pred rokmi absolvovala na pozíciu lektorky angličtiny, sa jej neopýtali ani jedinú otázku po anglicky. A o dva dni ju vzali. „Vtedy som si uvedomila, že úroveň nášho školstva je strašná," hovorí K. Bednárová.

Výučba angličtiny nie je firemným benefitom. „Za taký považujem skôr masáž," smeje sa. Firmy si však stále platia lektorov, aby jazykovú úroveň svojich zamestnancov zdvihli. Hoci angličtina stále vládne svetom a predovšetkým technologickým, veľmi vyžadovanými sú teraz aj jazyky strednej Európy. „Bolo by dobre, keby nimi Slováci hovorili. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že je dobré, ak človek ovláda aspoň dva cudzie jazyky," vysvetľuje riaditeľka The Bridge. Na Slovensku bežné nie je. 

Celé video

Štatistiky o tom, koľko Slovákov hovorí po anglicky nemá a v podstate ani neexistujú. Ich počet však stúpa, otázna je potom jazyková úroveň jednotlivca. Na tej sa dá pracovať.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa