Vznikne tak tím s celoskupinovou pôsobnosťou pre vývoj stacionárnych kotlov, kondenzačných a nekondenzačných, ale napríklad i kotlov na biomasu. Doteraz sa takmer 50 odborníkov v oddelení špecializovalo prevažne len na vývoj nekondenzačnej techniky pre východné trhy.
Vývojári sú v neustálom kontakte s dodávateľmi v Európe, spolupracujú navzájom v rámci Vaillant Group i so skupinovým technickým manažmentom, a to aj pri riešení nadnárodných projektov. Ich prácu preto spoločnosť považuje za veľmi atraktívnu pre ambicióznych mladých ľudí, ktorí chcú vycestovať do zahraničia.
Ďalšie investície
V závode Protherm Production v Skalici sa v súčasnosti vyrába viac ako 690 rôznych typov vykurovacích zariadení. Sú určené pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. Kvalitný vývoj výrobca považuje za cestu k ich udržaniu a zvýšeniu konkurencieschopnosti. V Skalici preto pripravuje aj rekonštrukciu vývojového laboratória, minimálne za pol milióna eur.
Modernizácia laboratória začne koncom tohto roka, ale bude prebiehať postupne. I. Komáček povedal, že v priebehu dvoch rokov vymenia všetky testovacie stanoviská na vývoj plynových kotlov, zmodernizujú infraštruktúru laboratória a zoptimalizujú všetky technológie, ktoré v ňom aplikujú.
Vlaňajšie tržby závodu Protherm Produciton v Skalici presiahli 188 miliónov eur, čistý zisk atakoval hranicu 28 miliónov eur. Tržby takmer 280 miliónov eur a čistý zisk bezmála 11 miliónov eur narátal sesterský Vaillant Industrial Slovakia, ktorý v Trenčianskych Stankovciach robí hydraulické moduly, vyhrievacie zariadenia a príslušenstvo vyhrievacích kotlov. Oba tak paria nielen medzi TOP 100 slovenských podnikov, ale spoločné výsledky červenej a zelenej značky koncern radia medzi TOP 30 producentov na Slovensku. A k lídrom medzi strojármi po automobilkách a zopár ich dodávateľoch.