Obchod uzavreli v týchto dňoch po takmer rok trvajúcich rokovaniach, píše sa v tlačovej správe kupujúceho. „Verím v dlhodobo udržateľný rast maloobchodného segmentu a potenciál mesta Trnava. Lokalita City Areny v absolútnom centre mesta, jej kvalitné prevedenie, stopercentná obsadenosť prenajímateľných priestorov a synergia so susedným štadiónom sú predpoklady, že aj naďalej bude napredovať v úspešnej prevádzke,“ cituje správa P. Korbačku.

V. Poór vysvetľuje predaj svojou investičnou stratégiou. „Z portfólia som predal jednu zo svojich spoločností. Sme radi, že ostala u slovenského investora,“ povedal k transakcii podnikateľ, ktorý vlastní aj trnavský futbalový klub.

City Arena bola otvorená v auguste 2015. Na prenajímateľnej ploche 29 500 štvorcových metrov je vyše sto obchodných a gastro prevádzok, kiná, kasíno či fitnescentrum a bowling. Súčasťou komplexu je aj futbalový štadión s kapacitou 19-tisíc divákov, ktorý patrí mestu a podzemné garáže s 950 stojiskami.

Developerom City Areny bola Poórova skupina Euro Max Slovakia, ktorá do projektu investovala 80 miliónov eur. Z toho 30 miliónov stál štadión. Štát naň prispel dotáciou vo výške 13 miliónov eur. Developer predstavil projekt nového futbalového štadióna s nákupným centrom v roku 2011. Stavať sa začal o dva roky neskôr.

Pred otvorením City Areny bola Trnava spolu s Prešovom jediným krajským mestom bez väčšieho moderného nákupného centra a výrazne zaostávala v ponuke obchodnej plochy. Po otvorení komplexu sa obchodná plocha v meste zvýšila z 550 na 900 štvorcových metrov na tisíc obyvateľov.

Poór predal City Arenu. Kupcom je Korbačka z J&T Real Estate, vlastník Eurovey

City Arena Trnava Zdroj: Milan David

City Arene, ktorej v rebríčku najväčších nákupných centier na Slovensku zostavenom portálom TRENDReality patrí trinásta priečka, by však v najbližších rokoch mala pribudnúť lokálna konkurencia. V Trnave bola ohlásená výstavba menších nákupných centier Island a Sofi.

Slovenský trh komerčných nehnuteľností investorov láka. V minulom roku minuli na nákup realít 525 miliónov eur. Vlaňajšia suma však výrazne zaostala za rekordnými 850 miliónmi z roku 2016, chýbala totiž veľká transakcia akou bol vtedy predaj nákupného centra Central.

Na tento rok realitné poradenské spoločnosti predpokladajú objem investícií na úrovni 650 miliónov. Doteraz najväčším obchodom so známou cenou bol predaj priemyselného parku v Dubnici nad Váhom za takmer 40 miliónov eur.