Firmy v spoločnom vyhlásení uviedli, že ich rady dospeli k „rámcovej dohode o kľúčových podmienkach možné odporúčanej ponuky“. AB InBev podľa týchto podmienok zaplatí za väčšinu akcií svojho konkurenta 44 libier za akciu v hotovosti. Je to zhruba 50 percent nad záverečnou cenou akcií SABMiller zo 14. septembra, deň pred správou o záujme AB InBev o druhého najväčšieho výrobcu piva.

Prvýkrát ponúkol AB InBev za jednu akciu SABMiller 38 libier. Ponuku minulý týždeň zvýšil na 42,15 libry v hotovosti. Podľa pondelňajších správ za neho naposledy ponúkal 43,50 libry. Aj napriek tomu svoju ponuku ešte zvýšil.

Agentúra Bloomberg napísala, že podľa britských pravidiel o akvizíciách má AB InBev čas na predloženie oficiálnej ponuky do stredy 17:00 londýnskeho čas. SABMiller ale požiadal o predĺženie tejto lehoty o dva týždne, teda do 28. októbra 17:00 londýnskeho času. Strany vraj chcú mať čas na ďalšie rokovania o možnej ponuke. AB Inbev do tej doby ale môže tiež oznámiť, že oficiálnu ponuku na kúpu SABMiller nepredloží, stojí v spoločnom vyhlásení.

AB InBev súhlasil, že zaplatí poplatok tri miliardy libier, ak fúzia nezíska súhlas regulátorov a akcionárov. Nová spoločnosť by mala byť vytvorená v Belgicku.

Skupina AB InBev vznikla v roku 2008, keď belgický pivovar InBev prevzal za 52 miliárd dolárov amerického konkurenta Anheuser-Busch. Vo svojom portfóliu má asi 200 značiek z celého sveta. Od Anheuseru zdedil AB InBev niekoľko dlhodobých právnych sporov s českobudějovickým Budvarom o značku Budweiser a jej rôzne obmeny. Vlani skupina kúpila budějovický pivovar Samson.

SABMiller, ktorý sa z juhoafrického výrobcu piva stal svetovou pivovarskú dvojkou, expandoval od 90. rokov prostredníctvom série akvizícií. Začal prevzatím Plzeňského Prazdroja a ďalších pivovarov v strednej a východnej Európe, pokračoval kúpou holandského Grolsche a americkej Miller Brewing. Na Slovensku mu patrí pivovarnícka spoločnosť Topvar so značkami piva ako Šariš, Smädný mních a Topvar.