„Sme spokojní s našou súčasnou prítomnosťou v strednej a juhovýchodnej Európe. Ale ak budú dobré príležitosti, budeme v budúcnosti s nákupmi pokračovať. Sme otvorení akvizíciám,“ povedal Z. Hernádi denníku. Dodal, že čerpacie stanice by v budúcnosti mohli ponúkať služby ako zdieľanie áut, vyzdvihovanie balíkov či ponúkať alternatívne zdroje energie.
Tento mesiac Z. Hernádi agentúre Reuters povedal, že MOL plánuje investovať do nového chemického závodu, aby znížil svoju závislosť na produkcii benzínov pre autá. Chce tiež zároveň kúpiť viac majetku v oblasti prieskumu a ťažby a na svojich čerpacích staniciach predávať tovary a služby.
We'll invest billion over the next 5 years in expanding #chemicals production in #Automotive #Packaging segments. https://t.co/hQDR3jrI3N
— MOL Group (@MOL_Group) 7. novembra 2016
Z. Hernádi Handelsblattu rovnako povedal, že cieľom firmy je investovať v nasledujúcich 15 rokoch do inovatívnych petrochemických produktov a licencií 4,5 miliardy dolárov.
Z. Hernádi rovnako poznamenal, že je ochotný sa ukázať na chorvátskom súde v súvislosti s obvinením z úplatkárstva, ale len v prípade, že dostane predvolanie zaslané v súlade so zákonom. „Doposiaľ som také predvolanie od chorvátskeho súdu nedostal,“ vyhlásil.
MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti. Vlastní viac ako 1 900 čerpacích staníc v 12 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách a zamestnáva takmer 28-tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje aj štyri rafinérie a dva petrochemické závody.