Dopad hackerského útoku proti zbrojovke Lockheed Martin je pre americké ministerstvo obrany „minimálny“. Pentagon to v sobotu povedal pre agentúru Reuters s dodatkom, že neočakáva žiadne škody vyplývajúce z útoku.

„Dopad na ministerstvo obrany je minimálny a neočakávame žiadny nepriaznivý dôsledok,“ napísala pre Reuters podplukovníčka April Cunninghamová.

Spoločnosť Lockheed Martin v sobotu potvrdila predchádzajúce informácie médií, že pred týždňom odhalila a aj zmarila „významný a úporný útok“ na svoje informačné systémy.

„Ako výsledok pohotových a premyslených akcií, ktoré sme podnikli na ochranu siete a zvýšenie bezpečnosti informačných technológií, zostal náš systém zabezpečený,“ uviedla v e-maile hovorkyňa Lockheed Martin Jennifer Whitlowová. „Ohrozený nebol žiadny zákazník, program ani osobné dáta zamestnancov,“ dodala hovorkyňa najväčšieho výrobcu leteckej techniky na svete.

Firma vraj nepretržite pracuje na obnovení prístup pracovníkov k „sieti informačných systémov“, ktoré sa terčom kybernetického útoku stali 21. mája.

Agentúra Reuters v sobotu informovala, že neznámi počítačoví piráti prenikli do zabezpečenej počítačovej siete koncernu Lockheed Martin a niekoľkých ďalších armádnych dodávateľov USA. Zamestnanci najväčšieho dodávateľa zbraní pre Pentagon tak nemali možnosť prihlasovať sa k firemným e-mailom z mobilných zariadení.

Lockheed disponuje citlivými údajmi o zbrojných systémoch a vojenských technológiách používaných v súčasnosti v bojoch na území Iraku a Afganistanu. Je zároveň najväčším dodávateľom informačných technológií pre americkú vládu.

Podnik vyrába okrem iného stíhačky F-22 a F-35, vlani zamestnával celkovo 133-tisíc ľudí a vytvoril tržby 45,8 miliardy dolárov.

Ilustračné foto na titulke - Flickr.com