Kým D. Plantenga sa sem presunula z Rwandy, R. Kruijt sa na čelo Heineken Slovensko posúva z čela firmy Bralima, cez ktorú je Heineken etablovaný v Demokratickej republike Kongo. Tamojšiu dcéru Heinekenu finančne stabilizoval, hoci konžský trh je pre trvalý pokles dopytu po pive veľmi náročný.

Pivársky internacionál

Jeho africké skúsenosti sú však omnoho bohatšie. Pre Heineken totiž pracoval aj ako obchodný riaditeľ v jeho egyptskej dcére a ako komerčný riaditeľ v Rwande.

Skúsenosti má aj z ďalšej exotickej destinácie. Pred šéfovaním konžskej Bralime viedol pre Heineken aj jeho dcéru v malom juhoamerickom štáte Surinam (Surinaamse Brouwerij).

Neznáme nie je R. Kruijtovi ani slovenské pivovarníctvo. Po prelome milénia istý čas pracoval aj v slovenskom Heinekene. Ako jeho obchodný a distribučný riaditeľ.

Naštartovať horecu

Teraz prichádza na Slovensko ako hlavný šéf. Jedným z jeho najvyšších cieľov je rozvoj predaja pív cez Horeca segment. Predaj piva v obchodoch tu už dlhšiu dobu totiž stúpa, no odbyt čapovaného piva cez reštaurácie a pivárne skôr stagnuje.

„Naším cieľom bude predovšetkým udržať a naďalej posilňovať hodnotu portfólia značiek a ich postavenie na trhu. Zároveň sa zameriame na sektor Horeca a jeho dlhodobý rozvoj,“ povedal pri príležitosti nástupu do funkcie R. Kruijt.

Jeho výberom Heineken potvrdzuje, že na poste najvyššieho šéfa dôveruje takmer výsostne iba svojim vlastným holandským manažérom. Od vstupu Heinekenu na Slovensko pred štvrťstoročím viedli jeho biznis takmer výlučne Holanďania.

Jedinou výnimkou bol Bulhar Dimitar Elexiev  špecialista na zefektívňovanie firiem, ktorý Heineken Slovensko viedol počas nástupu globálnej finančnej krízy.

R. Kruijt pracuje pre Heineken už od roku 1985, začínal v ňom ako obchodný zástupca.